Dr. Kuyperstraat [vervallen]

Dr. Kuijperstraat, 1935

Dr. Kuyperstraat [vervallen]

van de Rijksweg zuidwaarts tot de Eekmaatstraat

Naar Dr. Abraham Kuyper, Ned. Theoloog, politicus, hoogleraar, cultuurfilosoof, geb. 29 oktober 1837 te Maassluis, overl. 8 november 1920 te 's-Gravenhage. Stichter en rector van de Vrije Universiteit te Amsterdam; was achtereenvolgens lid Tweede Kamer, minister president en lid Eerste Kamer. In 1908 werd hem de titel van minister van Staat verleen (4 maart 1929 voormalig Lonneker).

Bij besluit van 29 mei 1936 gewijzigd in "Abel Tasmanstraat".